Páginas vistas en total

lunes, 22 de agosto de 2016

ACTUALIDADE

A S.D. Pazos Fútbol Sala puxo en marcha a tempada 2016/17 o pasado mércores co comezo da pretempada.
O primeiro equipo presenta cambios con respeto ó ano pasado, ainda que a base continua intacta.
Nesto, mostrou a sua valía co doblete acadado entre outras cousas, e finalmente acordou continuar un ano mais ó cargo do banco vermello.
En canto ós xogadores, a portería seguirá defendida por Bizza e Esteban, ademais de Adri, porteiro xuvenil que adestrará habitualmente co senior. Continuan tamén, José, Marcos F., Torres, Jonas, Jony, Luis e Borja.
As baixas, por diferentes motivos confórmanas, Mouso, Dani e Breixo. Dende o club, darlle as GRAZAS polo traballo realizado, eles xa forman parte da historia vermella, sendo partícipes do noso mellor ano a nivel deportivo.
Mención especial merece Breixo, cun comportamento exemplar nas duas tempadas que estivo con nós. Sempre á altura das circunstancias, tanto nos bos, como o que é mais importante, nos malos momentos.
As incorporacións son tres, as cales presentaremos nos próximos días, e que pechan, un plantel de doce xogadores.

domingo, 21 de agosto de 2016

CAMPAÑA DE CAPTACIÓN DE SOCIOS TEMPADA 2016/17


A S.D. Pazos Fútbol Sala pon a disposición de tódolos seus aficioados unha nova iniciativa, o carné vermello.
Este carné, ademais de cumprir co seu principal obxetivo, que é o de axudar ó club, leva consigo unha serie de ventaxas:

  1. Entrada de balde a tódolos partidos (Liga, Copa Xunta e Copa de Terceira).
  2. Desprazamentos gratuitos no autobús do equipo cando se xogue fora.
As modalidades de carné son as seguintes:

  • CARNÉ PERSOAL: 20 Euros.
  • CARNÉ FAMILIAR (ATA 4 MEMBROS): 50 Euros.
AXUDANOS A SEGUIR MEDRANDO¡¡¡

sábado, 20 de agosto de 2016

ACTUALIDADE

Trala exitosa campaña pasada, e aprobeitando o clima de ilusión que se xerou no pobo entorno ó fútbol sala, a S.D. Pazos, conxurouse para tentar consolidar e potenciar o que se leva feito ata o de agora.
Precisábase axuda en tódalas tarefas cotiás do club por parte da xente cercana ó mesmo, e por iso, optouse por formar unha xunta directiva de maior calado.
Cunha estructura clara, e as parcelas ben definidas, o obxetivo non é outro que asentar as bases dun proxecto de presente e futuro, serio, sólido e solvente.

                                                   ORGANIGRAMA S.D. PAZOS Fútbol Sala:

  • PRESIDENTE: Manuel Ferreira Sanmiguel.
  • VICEPRESIDENTE: José Manuel Fragueiro Filgueira.
  • SECRETARIO: Ramón Miguelez Silva.
  • TESOUREIROS: Jessica Pujol Moreno, Mercedes Alonso Vázquez e David López Rodríguez.
  • COMUNICACIÓN: Luis Carreira Garrido e Jonatan Fragueiro Amoedo.
  • COORDINADORES CATEGORÍAS INFERIORES: Fermín Amoedo Martínez (xuvenil-cadete) e Jaime Pazo Orge (infantil-alevín-benjamín).
  • ADESTRADORES: Ernesto G. (senior), Raul S. (xuvenil), Marcos F., Borja G., Jacobo A. e Carlos (base).


lunes, 20 de junio de 2016

NÚMEROS DA TEMPADA 2015/16

CLASIFICACIÓN 3ª DIV. NACIONAL

EquipoJugadosGanadosEmpatesPerdidosGoler FavorGoles ContraPuntos
Pazos de Borbén F.S. 2219121215858
Superti A Pontenova 2218131065655
A Estrada F.S. 2215431127349
Ribeira F.S. 2212461076940
Pazo Tizón Carballiño F.S. 221147837737
Santiago Futsal "B" 221057837235
5 Coruña F.S. 22859777129
C.P. Casás 228311678927
La Peña Talleres ABC 224315649015
Burela "B" Pescados Rubén F.S. 224315498015
Peña Españolista Prone Lugo "B" F.S. 223217691408
Valdesuso Peugeot Vilalba F.S. 221318561196




ESTATÍSTICAS S.D. PAZOS Fútbol Sala

( LIGA )

CLASIFICACIÓN:

PORCENTAXES:
GAÑADOS: 86.4% / PERDIDOS: 9.1% / EMPATADOS: 4.5%

COMO LOCAL:
GAÑADOS: 9 / PERDIDOS: 1 / EMPATADOS: 1

COMO VISITANTE:
GAÑADOS: 10 / PERDIDOS: 1 / EMPATADOS: -

TOTAL:
GAÑADOS: 19 / PERDIDOS: 2 / EMPATADOS: 1
GOLES A FAVOR:121  / GOLES EN CONTRA: 58

GOLEADORES:
  1. LUIS: 40
  2. JONY: 19
  3. JONAS: 16 (2P., 4D.P.,1F.)
  4. BORJA: 15
  5. MARCOS F.: 9 (1F.)
  6. BREIXO: 6
  7. DANI: 6
  8. JOSÉ: 5
  9. TORRES: 2
  10. MOUSO: 2
  11. PROPIA META: 1
GOLES ENCAIXADOS:
  1. BIZZA: 21
  2. ESTEBAN: 37
  3. PORTEIRO XOGADOR: -
( I COPA F.G.F. )


CLASIFICACIÓN: CAMPEÓN

PORCENTAXES:
GAÑADOS: 100% / PERDIDOS: - / EMPATADOS: -

TOTAL:
GAÑADOS: 3 / PERDIDOS: - / EMPATADOS: -
GOLES A FAVOR: 15 / GOLES EN CONTRA: 5

GOLEADORES:
  1. LUIS: 4
  2. JONY: 3
  3. MARCOS F.: 3
  4. JONAS: 2
  5. BORJA: 2
  6. ESTEBAN: 1
GOLES ENCAIXADOS:
  1. BIZZA: 2
  2. ESTEBAN: 3
  3. PORTEIRO XOGADOR: -





    lunes, 13 de junio de 2016

    ACTUALIDADE

    Co acto celebrado polo concello hai uns días e o posterior encontro amigable contra o Campito F.S., a S.D. Pazos Futbol Sala da por concluida a tempada 2015/16.
    Dende o club dar as grazas por este sentido homenaxe a todo o concello, e en especial á figura do seu concelleiro de deportes, Francisco Amoedo, que sempre está preto do equipo e axudando na medida das suas posibilidades.
    Nos vindeiros días publicaremos os números desta campaña, e irémosvos informando das novidades que se produzan.

    sábado, 4 de junio de 2016

    FIN DE TEMPADA

    Este sábado a S.D. Pazos Fútbol Sala pon o peche a unha tempada inesquecible.
    Farao primeiro, cunha recepción a modo de homenaxe no salón de actos do concello, para seguidamente, disputar un encontro de caracter amigable contra o Campito F.S., actual campeón da liga autonómica sur.
    Estades todos invitados, agardámosvos¡¡¡.

    • RECEPCIÓN NO CONCELLO, 04/06/16 ÁS 11:00.
    • S.D. PAZOS Fútbol Sala - CAMPITO F.S., 04/06/16 ÁS 12:30.

    jueves, 26 de mayo de 2016

    NOTA

    Dende toda a familia que forma a S.D. Pazos Fútbol Sala, transmitir o noso mais sentido pésame ó C.D. Juventud del Círculo, e en concreto ó seu xogador Rodrigo Martínez, quen perdía ó seu pai mentres se disputaba o encontro do pasado sábado, D.E.P..