Páginas vistas en total

martes, 20 de marzo de 2012

Os alevins campions

Normalemente nunca comezamos as cronicas falando das categorias base, pero esta vez e inevitable, xa que os alevins proclamaronse campions do seu grupo provincial tras gañar 1-5 ao Miralba, segundo clasificado.
Este grupo de rapaces que comezou a xogar hai 2 anos esta mostrando unha melloria incrible, xa que equipos que no seu primer ano lle ganaban por goleadas vense agora superados polos nosos.
Garn traballo dos adeastradores e dos pais que se ve recoñecido despois de 3 anos con este campionato, agora tocara pelexar contra equipos en teoria moi superiores, como o Vigo 2015, que aporta xogadores a seleccion galega, pero de seguro que en ilusion non nos van a superar. MOITA SORTE CAMPIONS.

Os xuvenis gañaron 4-2 ao Valadares, pero o xogo do equipo esta empezando a mostrar dubidas, e a exaseza de efectivos esta facendo que a liga se poida facer algo larga.


Pola sua parte os seniors cairon derrotados por 0-2 ante un Esteo que foi mais efectivo cos nosos.
O partido comezou cun intercambio de golpes que ningun dos dous equipos foi capaz de materializar, ata que a falta de 5 minutos Bolly facia o 0-1 co que se chegaba ao descanso.
O segundo tempo comezaba cos nosos presionando a todo o campo e dificultando ao Esteo a saida do balon, e con posesions largas intentando meter o balon ao noso pivot, creamos varias ocasions que o porteiro visitante detivo, e nun roubo o Esteo facia o segundo outra vez por medio de Bolly tras un gran dereitazo.
A falta de 5 minutos sacabamos porteiro xogador e creamos 5 ocasions de gol, pero todos repelidas por un inspiado porteiro.
O Esteo demostrou ser un equipo moi serio e que sabe ao que xoga, sen dubida un gran candidato ao titulo, pero marchamos coa imprenta de poder haber feito algo mais, xa que se algo caracteriza ao noso equipo e a gran efectividade que temos arriba, pero o sabado non quixeron entrar.

Moita sorte ao Esteo, un equipo que mostrou en todo momento unha gran deportividade, tanto dentro como fora do campo.

Para a semana xogaremos o domingo as 7 da tarde en Bueu.

ANIMO RAPACES, TOCA SEGUIR PELEXANDO

Jornada 2 - 03/03/2012   
PosiciónEquipoJGEPGFGCPuntos
1C.D. MOSTEIRO BEMBRIVE F2200756
2O ESTEO F.S.2110744
3RIBEIRA DE PIQUIN F.S.2110864
4PAZOS DE BORBEN F.S.2101873
5CONCELLO DE VILAMARTIN2101983
6CONCELLO DE TRABADA FS2011571
7A.D. BUEU F.S.20118101
8C.D. RECECENDE F.S.20025100

No hay comentarios: